16. september 2016
Letos kviz Male sive celice, v katerem že peto leto zapored sodeluje tudi naša šola, poteka po novih pravilih. Ekipe ne sestavljajo več samo sedmošolci, ampak en sedmošolec, en osmošolec in en devetošolec. V sredo, 14. septembra 2016, je v OŠ Orehek potekal predizbor. OŠ Cvetka Golarja je prijavila dve ekipi. Prvo ekipo so sestavljali Terezija Končan iz 7. c, Benjamin Dagarin iz 8. c ter Matija Krajnik iz 9. b, drugo ekipo pa Samo Bobnar iz 7. d, Dane Jemc iz 8. a in Žiga Beravs iz 9. b. Obe ekipi sta se odrezali več kot odlično. Samo, Dane in Žiga so v pisnem delu osvojili prvo mesto in tudi v ustnem delu suvereno ubranili prednost, ki so jo pridobili v pisnem delu. Zdaj jih čaka še zahtevnejša naloga, naslednjič se bodo namreč pomerili pred kamerami v studiu RTV Slovenija. Če bi še veljala stara pravila, bi se v boj za nastop v studiu vmešali tudi Terezija, Benjamin in Matija. Pisali so le dve točki manj od svojih sovrstnikov, žal pa se v ustnem delu niso smeli pomeriti, ker tam smejo nastopiti le učenci različnih šol. Morda bosta Terezija in Benjamin poskusila srečo prihodnje leto, ko bo naša šola gostiteljica predizbora za gorenjsko regijo, in izkoristila prednost domačega terena. Celotno dogajanje so ves čas spremljali fotoaparati in kamere RTV Slovenija, pred katere so se pogumno postavili tudi učenci naše šole. Čestitke vsem tekmovalcem, Samu, Danetu in Žigu pa veliko uspeha na tekmovanju v studiu.