30. januar 2023
Učenci četrtega razreda so obiskali Muzej pošte in telekomunikacij. Med njimi je bil tudi Nik Žontar iz 4. b, ki se je zelo potrudil in obisk muzeja takole slikovito opisal:
V torek, 24. januarja 2023, smo imeli tehniški dan v poštnem muzeju, ki je v Polhovem Gradcu. Pred stavbo smo se pripeljali z avtobusom. Najprej smo si ogledali sobo, v kateri je bilo prikazano, kako so včasih prevažali pošto. Videli smo kočijo – voz, ki so ga vlekli konji, in slike, ki so prikazovale, kako se je razvijala pošta. V naslednji sobi je bila oprema, ki so jo imeli poštarji: poštni rog, razdelilna miza, tehtnica za papir in sef. V tretji sobi so bile naprave, ki so jih včasih uporabljali za sporočila na daljavo, kot sta telefon in telegraf. Videli smo tudi razvoj telefonov skozi zgodovino. Med razstavljenimi telefoni je bil tudi telefon, ki je letos star petdeset let in so si ga lahko privoščili le bogatejši. Najbolj sta mi bili všeč delavnica, kjer smo izdelali poštarski rog in poštarsko kapo, ter velika in dragocena zbirka znamk.
Hvala.