15. februar 2019
V sredo, 23. januarja, je na OŠ Jakoba Aljaža v Kranju potekalo območno tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.
Učenci naše šole so se odlično odrezali, saj so prav vsi naši tekmovalci dosegli srebrno Cankarjevo priznanje.
Iz 8. razreda so priznanje dosegli Jakob Benedik in Veronika Klemenčič iz 8. c ter Katarina Dokleja Smrekar iz 8. d razreda.
Iz 9. razreda pa so priznanje dosegli Anika Kržišnik, Katja Okorn, Lana Rep, Hana Karabegovič in Emma Ravnihar iz 9. b, Miha Benedik iz 9. d,
Neja Videmšek iz 9. b pa je v kategoriji 9. razreda dosegla najvišje število točk in se kot prvouvrščena z območnega tekmovanja uvrstila na državno tekmovanje.
Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo, Neji pa želimo veliko uspeha in potrebni kanček sreče na državnem tekmovanju.