Šola za starše

Predavanje za starše učencev od 1. do 5. razreda  v ponedeljek, 8. 10. 2018, ob 18.00 uri v predavalnici šole:

MARKO JUHANT: Samostojen, srečen in uspešen otrok.

Kratka vsebina: Če hočemo otrokovo samostojnost, moramo zagotavljati nadzor, da otrok res počne, kar je treba. A hkrati je otrok manj samostojen, če je našega nadzora več. Kje je tu meja? Kdaj postane otrok odgovoren za svoja dejanja? Kako vrednote staršev in družine vplivajo na razvoj našega otroka?

Kaj čaka naše otroke? Katere dejavnosti, šola, fakulteta bodo otroku z leti prinesli uspeh in srečo? Kaj doma naredimo starši, da bodo otroci srečni?

Otroci se morajo naučiti shajati drug z drugim, poskrbeti zase, za svoje stvari, usmeriti svojo pozornost. Vztrajati, da bodo uspeli. Kaj pa frustracija? Jih je potrebno zaščititi pred stiskami, da ne bodo postali premalo uspešni, depresivni?

Program predavanj, ki jih Lokalna akcijska skupina in šole v Šk. Loki organizirajo za starše:

18. 10. 2018 ob 18.00, Dr. Dragan Petrovec: BLAGOSTANJE, KAJ PA TO SPLOH JE?

14. 11. 2018 ob 18.00, NEODVISEN.SI

31. 1.  2019 ob 18.00, Tatjana Jakovljević: TAKO MLADI PA ŽE IZGORELI

Več o vsebini in predavateljih si lahko preberete v zlozenki.

Predavanja bodo v predavalnici Gimnazije Škofja Loka in Šolskega centra Škofja Loka.

V primeru spremembe vas bomo obvestili.